Nagranie 1

Pierwsza Lekcja Kursu Pochodnej

Praca domowa:
Zad 1.
Oblicz pochodną z definicji następujących funkcji.
a) f(x)=-x^2 dla x_0=-1
b) f(x)=-x^2 dla x_0=1
c) f(x)=x^3 dla x_0=0
d) f(x)=x^3 dla x_0=2
e) f(x)=\frac{4}{x},x\neq 0 dla x_0=-2
f) f(x)=\frac{1}{3}x^2 dla x_0=3
g) f(x)=x^2+x dla x_0=1
h) f(x)=x^3-4x dla x_0=2
i) f(x)=\sqrt{5x}, x\ge 0 dla x_0=1
j) f(x)=\sqrt{1-2x},x\le 0,5 dla x_0=0
k*) f(x)=\cos 7x +3 dla x_0=1

Kliknij i zobacz rozwiązania – odcinek1

Be Sociable, Share!

13 thoughts on “Nagranie 1

 1. Praca domowa była bardzo trudna. Udało mi się odpowiedzieć jedynie na pytania a, b, c, d, e, f, g, h. Nie mogę rozgryść reszty, jednak uważam, że jestem gotowy na drugi odcinek. Moje odpowiedzi to:
  a) -2
  b) 2
  c) 0
  d) 24
  e) -1
  f) 2
  g) 3
  h) 20

  • Dzięki za informację może faktycznie trochę za trudne dałem na początek. Dodałem lik .pdf rozwiązywaniami pod treścią przykładów. A tak po za tym to bardzo dobrze, tylko wyniki masz troszkę nie takie.

 2. Cześć

  Dzięki za kurs, jest bardzo pomocny. Mam pytanie odnośnie podpunktu d) w pierwszym zadaniu. Rozwiązaniem nie powinna być wartość -3 wyliczona z delty, jeśli mamy funkcję kwadratową?

  Pozdrawiam

 3. Mam problem z przykładami i), j) (oraz nie ruszałem jeszcze k) ). Chciałem się dowiedzieć jak się działa na pierwiastkach w tym wypadku. Bo tam pod koniec w j) nie wiem skąd się bierze ostatni krok. Czy mogę prosić o jakieś dodatkowe wyjaśnienie?

 4. Panie Mateuszu właśnie przebrnąłem przez pierwszą lekcję, szczególnie te schody mnie olśniły. Jestem już dorosłym chłopcem. Matematyka ostatnio pochłonęła mnie bez reszty. Jak dzieci pojdą spać to zabiorę się za zadanka. Wchodzę na wyższy poziom. Pozdrawiam i dzięki.

 5. Ale super – dziękuję serdecznie .Od lat jestem inwalidą wysokiej grupy i charakteryzuje mnie BRAK ZDOLNOŚCI MATEMATYCZNYCH – co nie przeszkadza mi i lubić to i systematycznie od lat poświęcać czas na to / zacząłem w wieku prawie 30 – stu lat ,po przebytej amnezji od zupełnych podstaw czyli od V klasy szkoły podstawowej / .
  Pozdrawiam serdecznie wszystkich użytkowników a zwłaszcza autora

  Józek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.